2022
2023
21
januar
kl 19:00
KONSERT: UTALLIGE STJERNER FALT – Tonesettinger av Guðfinna Jónsdóttirs poesi.
28
januar
kl 15:00
På gjenhøyr – Buen og Svendsrud
1
februar
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 1. februar
3
februar
kl 21:00
Hanne Tveter & Jorge Vera
4
februar
kl 15:30
Lørdagsopera 4. februar
5
februar
kl 18:00
Fransk musikksalong à la 1720
8
februar
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 8. februar
11
februar
kl 15:30
Lørdagsopera 11. februar
15
februar
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 15. februar
17
februar
kl 19:00
Høeg & Bergs fotostudio – Urpremiere UTOLGT
18
februar
kl 15:30
Lørdagsopera 18. februar
18
februar
kl 19:00
Høeg & Bergs fotostudio – forestilling 2
22
februar
kl 19:00
Konsert: Unionen gitartrio
22
februar
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 22. februar
23
februar
kl 19:00
Høeg & Bergs fotostudio – forestilling 3
24
februar
kl 19:00
Høeg & Bergs fotostudio – forestilling 4
25
februar
kl 15:30
Lørdagsopera 25. februar
25
februar
kl 19:00
Høeg & Bergs fotostudio – forestilling 5
1
mars
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 1. mars
3
mars
kl 19:00
Skjelbred: On Silence and Nature
4
mars
kl 15:30
Lørdagsopera 4. mars
8
mars
kl 18:30
Konsert: Lyden av kvinner – Fra Brontë til Beyoncé
8
mars
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 8. mars
8
mars
kl 21:00
Konsert: Lyden av kvinner – Fra Brontë til Beyoncé
9
mars
kl 19:00
Vårbrus med Eira Huse og Max Nyberg
11
mars
kl 15:30
Lørdagsopera 11. mars
11
mars
kl 19:00
Festival: Sonisk hage 2023
13
mars
kl 18:30
Elevkonsert: ABSOLUTT CELLO HEARTS AND FLOWERS CONCERT
15
mars
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 15. mars
17
mars
kl 17:30
Lanseringskonsert: Ketil Bjørnstad & Solveig Andsnes
18
mars
kl 15:30
Lørdagsopera 18. mars
19
mars
kl 15:00
St Patrick’s Day Concert – Muintir with friends
22
mars
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 22. mars
24
mars
kl 20:00
NeoArte – Synthesizer of Arts : NeoQuartet – Modern Multicultural Quartet
25
mars
kl 17:00
Årsmøte i Opera til folket med påfølgende medlemsmøte og fest
25
mars
kl 12:30
I Schuberts ånd
25
mars
kl 15:30
Lørdagsopera 25. mars
29
mars
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 29. mars
30
mars
kl 20:00
Konsert: Østerlide
1
april
kl 12:30
Opera for barna – Playtime
1
april
kl 15:30
Lørdagsopera 1. april
12
april
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 12. april
15
april
kl 15:30
Lørdagsopera 15. april
20
april
kl 19:30
Korkonsert: OUVERTURE med Norske kammersangere
22
april
kl 12:30
Opera for barna: Den magiske operakofferten
22
april
kl 15:30
Lørdagsopera 22. april
22
april
kl 19:00
Konsert: New York? New York?!
29
april
kl 12:30
Ensemble Freithoff : I dialog med gamle mestere
29
april
kl 15:30
Lørdagsopera 29. april
29
april
kl 19:00
Gitarkonsert med Fredrik Seines
3
mai
kl 19:30
Konsert: KJØTTDEIGBRUS
3
mai
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 3. mai
4
mai
kl 19:00
Peer Gynts kvinner
5
mai
kl 19:00
Arena Klassisk: Kontrapunkt
7
mai
kl 19:00
«Guerra amorosa» – alt er lov i krig og kjærlighet
10
mai
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 10. mai
12
mai
kl 18:00
Beauty and Ugliness in Architecture – UGLINESS
13
mai
kl 15:30
EKSTRA Lørdagsopera
15
mai
kl 18:00
Beauty and Ugliness in Architecture – BEAUTY
19
mai
kl 19:00
Mens vi venter på Godot – Premiere
20
mai
kl 12:30
I følge med Haydn
21
mai
kl 18:00
Mens vi venter på Godot
24
mai
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 24. mai
25
mai
kl 19:00
Konsertserien Periferien presenterer Lasse Passage og Tøyen fil og klafferi
27
mai
kl 19:00
I Never Promised You a Rose Garden by Walter L. Newton – Premiere
31
mai
kl 21:00
Operapub i Teaterkjeller’n 31. mai
1
juni
kl 19:00
Konsertforestilling: Bli ny
2
juni
kl 19:00
I Never Promised You a Rose Garden by Walter L. Newton
3
juni
kl 13:00
I Never Promised You a Rose Garden by Walter L. Newton
3
juni
kl 19:00
I Never Promised You a Rose Garden by Walter L. Newton
4
juni
kl 13:00
I Never Promised You a Rose Garden by Walter L. Newton
7
juni
kl 20:00
NMK konsertserie: Pieces of Presence – Composers Performing
8
juni
kl 19:00
Mimitabu @ Konsertserien Periferien
9
juni
kl 18:00
Konsertkåseri: Kjærlighetsnyanser Vol. 2.
15
juni
kl 19:00
AVLYST – Operahøgskolens sommerkonsert
16
juni
kl 19:00
Katt på Hett Blikktak av Tennessee Williams
17
juni
kl 19:00
Katt på Hett Blikktak av Tennessee Williams
18
juni
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika (fri entré)
18
juni
kl 19:00
Katt på Hett Blikktak av Tennessee Williams
20
juni
kl 19:00
Sommerkonsert med tenorbrødrene Enger Holm
25
juni
kl 15:00
Gounods Faust (utdrag) på Blaker Skanse
25
juni
kl 19:00
Opera extravaganza
1
juli
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika (fri entré)
15
juli
kl 15:30
EKSTRA Lørdagsopera: Thomas Ruud m.fl.
22
juli
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika (fri entré)
23
juli
kl 15:00
Sommerkonsert i Frogner hovedgård: Operaperler
18
august
kl 19:00
Oslo–Paris masterclasses
26
august
kl 19:00
Masterclass konsert
26
august
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar – Premiere
29
august
kl 20:30
Komedy Krew: Stand-Up Comedy in English
31
august
kl 20:00
Øyvind Brække Sextet: Releasekonsert
1
september
kl 19:00
HAUGTUSSA – konsert og plateslipp med Øyonn Groven Myhren
2
september
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
9
september
kl 15:30
Lørdagsopera 9. september – Sesongåpning
9
september
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
10
september
kl 14:00
Formødre – En konsertforestilling UTSOLGT
12
september
kl 18:00
Oslo Operafestival 2023 – Åpningskonsert
12
september
kl 19:00
Forbindelser – Illevold & Kregnes Hansen
12
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Scenebetennelse: humoristisk skråblikk på musikkteater
13
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Operafest for alle
14
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – La Bohème (Utdrag)
15
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Kulturnatt: Morgendagens Operastjerner
15
september
kl 20:00
Oslo Operafestival – Operatrikken 1
15
september
kl 21:00
Oslo Operafestival – Operatrikken 2
16
september
kl 12:30
Oslo Operafestival – Opera for barna: Operamysteriet
16
september
kl 15:30
Oslo Operafestival – Lørdagsopera
16
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Des Knaben Wunderhorn
16
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Operapub på Grønland Boulebar
17
september
kl 16:00
Daisy Bakkens søndagsskole
17
september
kl 17:00
Oslo Operafestival – Urpremiere: Anima
17
september
kl 19:00
Oslo Operafestival – Urpremiere: Anima
19
september
kl 19:00
BORGHILD HOLMSEN REVISITED – et konsertforedrag
20
september
kl 19:00
Konsert med Agder Camerata 2023 – Infrarød tråd
23
september
kl 15:30
Lørdagsopera
23
september
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
27
september
kl 19:00
Konsert: ENCORE – INSPIRASJON
29
september
kl 18:00
Konsert med TERJUNGENSEMBLE
30
september
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
30
september
kl 15:30
Lørdagsopera
7
oktober
kl 15:30
Lørdagsopera
7
oktober
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
13
oktober
kl 19:00
Konsert: Nacht und Träume
14
oktober
kl 15:30
Lørdagsopera
14
oktober
kl 19:00
Opera: En dag
14
oktober
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
15
oktober
kl 16:00
Daisy Bakkens søndagsskole – syttiårs spesial
18
oktober
kl 19:00
Opera: TESTOSTERON
20
oktober
kl 20:00
Konsert: Art is calling for me
21
oktober
kl 15:30
Lørdagsopera
21
oktober
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
25
oktober
kl 19:00
Konsertforestilling: Fannys år
28
oktober
kl 15:30
Lørdagsopera
28
oktober
kl 19:00
Bellini og Verdi m.fl. – sopran Nam-Hee Kim
28
oktober
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
31
oktober
kl 19:00
Halloween-konsert: «Når vampyren vågner»
4
november
kl 12:30
Opera for barna: Sotis & Stripen på Søppelhaugen
4
november
kl 15:30
Lørdagsopera
4
november
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
4
november
kl 19:00
Konsert: Cry No More, My Sister
5
november
kl 19:00
Periferien x asamisimasa: Portrettkonsert – Michelle Lou
8
november
kl 19:00
Pinquins og NMK: Post-Instrumental Music
9
november
kl 19:00
Konsert: Diandre i loopen
10
november
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
11
november
kl 15:30
Lørdagsopera
11
november
kl 19:00
Graves Songs: Telemark Kammerorkester og Lydia Hoen Tjore.
12
november
kl 16:00
Daisy Bakkens søndagskole 12. november
18
november
kl 15:30
Lørdagsopera
18
november
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
19
november
kl 15:00
Konsert: Mellom – Ensemble Eon
24
november
kl 19:00
Konsert med Saxofonkvartetten Rollin’ Phones
25
november
kl 12:30
Opera for barna: Eventyr i Åsgård
25
november
kl 15:30
Lørdagsopera
25
november
kl 19:00
Duo Cordoba – «Broer av skjønnhet»
25
november
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
28
november
kl 19:00
Arkitekturopprørets prisutdeling 2023
9
desember
kl 17:00
Candlelight: A Tribute to Ludovico Einaudi
9
desember
kl 19:00
Candlelight: A Tribute to Ludovico Einaudi
9
desember
kl 21:00
Candlelight: A Tribute to Ludovico Einaudi
10
desember
kl 16:00
Daisy Bakkens søndagsskole 10. desember
12
desember
kl 19:00
Julekonsert med Oslo Strykekvartett og Marianne Beate Kielland
13
desember
kl 18:00
Julekonsert med A Scalpella
13
desember
kl 20:00
Julekonsert med A Scalpella
14
desember
kl 18:30
Rakhmaninov med venner
15
desember
kl 19:00
SISU slagverksensemble – JULEKONSERT UTEN JULEMUSIKK
2024
10
januar
kl 19:00
Nyttårskonsert med Engegård, Svendsrud og Haugen trio
13
januar
kl 19:00
NYTTÅRSKONSERT med RYBAK og venner
14
januar
kl 19:00
Øyonn Groven Myhren – HAUGTUSSA
25
januar
kl 17:00
Osloskolenes kammermusikkfestival
27
januar
kl 16:00
Lørdagsopera i Posthallen NYHET
1
februar
kl 19:00
Operapub på Frauna (Frogner i Lillestrøm).
1
februar
kl 20:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet (urpremiere) UTSOLGT
2
februar
kl 12:00
Tonen i isen, en fløytefortelling
2
februar
kl 20:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet UTSOLGT
3
februar
kl 16:00
Lørdagsopera i Posthallen
3
februar
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
3
februar
kl 20:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet
9
februar
kl 20:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet
10
februar
kl 16:00
Lørdagsopera i Posthallen
10
februar
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
10
februar
kl 20:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet
11
februar
kl 15:00
By og land hånd i hand – Stilett samler landet
14
februar
kl 19:00
Kristin & Kvistum: Acoustic
16
februar
kl 19:30
Konsert med Rune Alver – Le nouveau Grieg
17
februar
kl 16:00
Lørdagsopera i Posthallen
17
februar
kl 18:00
A night at the opera
17
februar
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
18
februar
kl 15:00
KONSERT: SONGS FROM THOREAU’S JOURNAL
24
februar
kl 16:00
Lørdagsopera flyttes til Gamle Raadhus
24
februar
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
28
februar
kl 18:00
Opera og Gourmet på Ekebergrestauranten
28
februar
kl 18:00
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI» PREMIERE (utsolgt)
29
februar
kl 18:00
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI»
1
mars
kl 12:00
Lunsj med kultur: Art Song – Morgendagens sangere
1
mars
kl 18:00
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI»
2
mars
kl 18:00
Lørdagsopera: Jussi i våre hjerter
2
mars
kl 19:00
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI»
2
mars
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
3
mars
kl 13:00
KONG HYSJ – En musikalsk fortelling for barn
3
mars
kl 15:30
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI» EKSTRAFORESTILLING
3
mars
kl 18:00
Vika revyen 2024 – «NU KÖR VI»
6
mars
kl 19:00
POING ALMOST CLASSIC – release konsert
9
mars
kl 16:00
Lørdagsopera: Otello (utdrag)
9
mars
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
10
mars
kl 16:00
Veldedighetskonsert: Vår med FolkeMelodi
13
mars
kl 19:00
English Standup Comedy in Oslo – Sasha Dolgopolov «Hot Water Tour»!
16
mars
kl 16:00
Lørdagsopera
16
mars
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
20
mars
kl 19:00
Je te Veux! Sanger, arier og duetter om kjærlighet, lidenskap og begjær
21
mars
kl 19:00
Operaforestilling: En dag
23
mars
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
23
mars
kl 16:00
Lørdagsopera
4
april
kl 19:00
Operapub på Frauna (Frogner i Lillestrøm).
5
april
kl 12:00
Lunsj med kultur: Ensemble Freithoff spiller Fernando Sor
6
april
kl 16:00
Lørdagsopera
6
april
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
10
april
kl 19:00
Comedy Burlesque – The Sweet Desire PREMIERE (English)
11
april
kl 19:00
Comedy Burlesque – The Sweet Desire (2)
12
april
kl 19:00
Comedy Burlesque – The Sweet Desire (3)
13
april
kl 16:00
Lørdagsopera
13
april
kl 19:00
Comedy Burlesque – The Sweet Desire (4)
13
april
kl 20:00
Operapub på Grønland Boulebar
14
april
kl 14:00
Comedy Burlesque – The Sweet Desire (5)
17
april
kl 14:00
Lanseringsfest: Hjalmar Borgstørms «Fiskeren»
17
april
kl 16:30
Seminar: Seksualitet i voksne og eldre år
20
april
kl 16:00
Lørdagsopera
20
april
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
21
april
kl 15:00
Amatørteater «Hytta» presenterer: «For Tro, Håp og Kjærlighet»
24
april
kl 18:00
Homer. En odyssé gjennom diktning og historie
25
april
kl 19:00
Playback teater med Teater Mosaik’
27
april
kl 16:00
Lørdagsopera
27
april
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
27
april
kl 20:00
FIA OFIA – RELEASEKONSERT & ETTERFEST
30
april
kl 17:00
Opera for barna: Eventyr i Åsgård
3
mai
kl 19:00
Kontrapunkt: Live spørrekonkurranse om klassisk musikk
5
mai
kl 11:00
Konsertforedrag: Vår tause musikkdramatiske arv
11
mai
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
12
mai
kl 17:30
Elevkonsert: Absolutt Cello Musikkmagi
24
mai
kl 12:00
Lunsj med kultur – Engegård- Svendsrud- Haugen-trio
25
mai
kl 17:00
New York? New York?! Here we go again
25
mai
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
30
mai
kl 19:00
Vårkonsert med Oslo Damekor!
1
juni
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
2
juni
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika
8
juni
kl 19:00
Operapub på Grønland Boulebar
19
juni
kl 19:00
Theatre: Anton Chekhov’s Three Sisters PREMIERE (English)
20
juni
kl 19:00
Theatre: Anton Chekhov’s Three Sisters (English)
21
juni
kl 18:00
Theatre: Anton Chekhov’s Three Sisters (English)
22
juni
kl 18:00
Theatre: Anton Chekhov’s Three Sisters (English)
23
juni
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika
6
juli
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika
25
august
kl 13:00
Opera til folket | BAKgården Sandvika